Táákže, do klubovne som ráno dorazila asi o 9.05, kde už boli Kami a Paťka. Tam sme teda čakali na ostatné členky, s ktorými sme potom čakali na skautky zo Spišskej. Keď dorazili, zahrali sme si nejaké tie zoznamovačky (aby sme sa spoznali asi :) ), aj keď ja osobne som ešte chvíľu potom mala problém s tým, ako sa kto volá.

Čítať ďalej...

Čawte baby, tábor je už za nami :-(, ale v tomto článku si naň spolu zaspomíname. Inšpirovala som sa Rybou, ona to minulý rok napísala super, všetko zhrnula a vypísala takzvané „highlighty“... už teraz viem, že to moje také stručné nebude :-/. Tento rok sme mali tábor v Bajerovciach. Pre mňa to bolo prvýkrát a nedá sa povedať, ktorá lúka je lepšia. Každá má totiž svoje výhody a nevýhody...

Čítať ďalej...

ImageKam pozriem, všade dajaký človek. Človek v plesovom oblečení, niečo si hundrajúci. Tak si aj ja hundrem svoje problémy popod nos, keď vtom sa každý niekam vyberie. Idem za nimi. Je mi zima. Aj im. Je mi strašná zima. Aj im.
Čítať ďalej...

Ráno som prišla na stanicu v dobrej nálade, ktorú postupne nahlodávalo zlé počasie a únava. Priznám sa, tajne som dúfala, že to zabalíme a skončíme na obžierke v nejakej klubovni.
Čítať ďalej...

ImageTohto roku sme okupovali úplne nové táborisko, ktoré sa podarilo nájsť po skutočne krkolomných výpravách. Vedľa nás sa usalašili chlapci z tretieho oddielu.

Počasie pre zmenu začalo haprovať už v prvý deň stavby, hneď, ako sme vyložili aviu. Po pár dňoch sa však umúdrilo a takto umúdrené (niekedy až príliš) zostalo až do konca, aj nás zasiahli nepríjemné horúčavy. Stavba zbehla rýchlo, veď tentokrát sa Indy postaral o fakt kvalitné dosky a s nimi to šlo skutočne od ruky.
Čítať ďalej...

ImagePrázdniny sú za nami a školský rok sa na nás sype v nekonečnom prúde domácich úloh a úloh a úloh, ach, panebože, čo to hovorím, veď práve teraz Vám idem povyprávať, čo sa dialo na podujatí, ktoré nás tešilo celé dva týždne, keď ešte prázdniny boli v plnom prúúde!! Áno, viete o čom hovorím (hm, veď je to aj v nadpise dokelu) SKAUTSKÝ TÁBOR 2006. Samozrejme stretli sme sa na žel… nieeeee tentoraz sme sa na miesto činu dostali absolútne spešl dopravou: vlastným prenajatým autobusom!!!! Áno, bol to fascinujúci zážitok.
Čítať ďalej...

ImageCelý náš príbeh sa začal na autobusovej stanici v Košiciach. Šťastné a vysmiate sme sa tešili na Vianoce. Mali sme ísť do Banského, vlastne, tá chata, alebo rodinný dom, či čo to je, sa nachádza zopár kilometrov od Banského. Takže sme mali ísť autobusom do Banského. : Ha-ha - mali. : Lenže keď sme prišli k nášmu autobusu, bolo nám hneď jasné, že tam už nie je veľmi miesto. Takže nám ostala druhá alternatíva - autobusom do Herlian a odtiaľto pešo zopár (4xpár, pričom pár je 2) kilometrov. Nevadííí. Veď nás to predsa neodradí...
Čítať ďalej...