S odstupom času veľmi dobre hodnotím dva splavy, ktoré sme absolvovali 20. a 21. mája. V sobotu sme boli na Dunajci (hranica - Lesnica), v nedeľu na Hornáde z Malej Lodiny do Ťahanoviec. Splavy boli určené pre rodičov našich členov, keďže už začínajú hundrať, že ich deti majú také skvelé zážitky z vody a aj oni by chceli niečo také skúsiť. V oboch prípadoch nás bolo vyše 20, skautskí rodičia, manželské páry i celé rodiny s deťmi. Voda príjemná, počasie skvelé. Prešovskí inštruktori Tammy, Smieško a Pixel spoľahliví, za ich pomoc im aj týmto ešte raz ďakujeme.

Tu je pár fotiek z podujatia, ďakujeme za ne Tammymu, Bognárovcom, Manicovcom, Faturovcom a Vinterovcom:

 

Čítať ďalej...

Časť 1. – príchod Betlehemského svetla do Košíc
Z trojdňovky po rozlúčení na železničnej stanici šup privítať Betlehemské svetlo... Vo vestibule už postávalo pár trojkárov, roveri a smiešna teta držiaca v ruke mikrofón s nápisom Slovenský rozhlas. Dávala trápne otrepané otázky, ale odpovede stáli za to.
Po akčnom prevzatí plnom bleskov od foťáku  sme so skautkami, ktoré nám svetlo priniesli, change-li zemiakový šalát za disko keksy a jednu sme odprevadili do nemocnice, lebo si v Štrbe na ľade rozbila koleno...

Čítať ďalej...

S predsudkom „čo tam budem“ ísť na masové akcie je vcelku na mieste, viete, ste len jedna z hláv. Zdôrazňujem, nebolo to v Škole v prírode a so vzdialeným zdrojom vody (7 minút tam a 15 naspäť), posedom v okruhu každých 100 m, jaskyňou, hradom a skalou (o kus ďalej, čo kameň doletí) naše miesto malo nesmierne čaro.

Čítať ďalej...

ImageObávam sa, že popri ostatných vianočných udalostiach táto patrila k tým smutnejším. Bolo to 21.12. na GTA (presne tam, kde tohtoročný karneval).

Stretlo sa tu niekoľko skautov a roverov z nášho zboru a zopár významných ľudí z Východoslovenskej skautskej oblasti: Xavier (zástupca oblastného vodcu), Mufo (bývalý vodca oblasti), Orim, Andy (Aliho dcéra, bývalá vodkyňa 1. oddielu skautiek), Sova. Prišiel aj Oskar (vodca 74. zboru) a Ferdo.
Čítať ďalej...

ImageBolo to krátke stretnutie. Veľký Medveď - Maťo (mimochodom náš oblastný vodca) a Tammy prišli urobiť prieskum verejnej skauskej mienky o fungovaní našich košických zborov. Z tretieho oddielu prišiel Johny a Padre, z deviateho Ivka a ja a za 74. zbor Oskar. To bolo celé zloženie.
Čítať ďalej...