S odstupom času veľmi dobre hodnotím dva splavy, ktoré sme absolvovali 20. a 21. mája. V sobotu sme boli na Dunajci (hranica - Lesnica), v nedeľu na Hornáde z Malej Lodiny do Ťahanoviec. Splavy boli určené pre rodičov našich členov, keďže už začínajú hundrať, že ich deti majú také skvelé zážitky z vody a aj oni by chceli niečo také skúsiť. V oboch prípadoch nás bolo vyše 20, skautskí rodičia, manželské páry i celé rodiny s deťmi. Voda príjemná, počasie skvelé. Prešovskí inštruktori Tammy, Smieško a Pixel spoľahliví, za ich pomoc im aj týmto ešte raz ďakujeme.

Tu je pár fotiek z podujatia, ďakujeme za ne Tammymu, Bognárovcom, Manicovcom, Faturovcom a Vinterovcom:

 

Čítať ďalej...

Časť 1. – príchod Betlehemského svetla do Košíc
Z trojdňovky po rozlúčení na železničnej stanici šup privítať Betlehemské svetlo... Vo vestibule už postávalo pár trojkárov, roveri a smiešna teta držiaca v ruke mikrofón s nápisom Slovenský rozhlas. Dávala trápne otrepané otázky, ale odpovede stáli za to.
Po akčnom prevzatí plnom bleskov od foťáku  sme so skautkami, ktoré nám svetlo priniesli, change-li zemiakový šalát za disko keksy a jednu sme odprevadili do nemocnice, lebo si v Štrbe na ľade rozbila koleno...

Čítať ďalej...

S predsudkom „čo tam budem“ ísť na masové akcie je vcelku na mieste, viete, ste len jedna z hláv. Zdôrazňujem, nebolo to v Škole v prírode a so vzdialeným zdrojom vody (7 minút tam a 15 naspäť), posedom v okruhu každých 100 m, jaskyňou, hradom a skalou (o kus ďalej, čo kameň doletí) naše miesto malo nesmierne čaro.

Čítať ďalej...

ImageObávam sa, že popri ostatných vianočných udalostiach táto patrila k tým smutnejším. Bolo to 21.12. na GTA (presne tam, kde tohtoročný karneval).

Stretlo sa tu niekoľko skautov a roverov z nášho zboru a zopár významných ľudí z Východoslovenskej skautskej oblasti: Xavier (zástupca oblastného vodcu), Mufo (bývalý vodca oblasti), Orim, Andy (Aliho dcéra, bývalá vodkyňa 1. oddielu skautiek), Sova. Prišiel aj Oskar (vodca 74. zboru) a Ferdo.
Čítať ďalej...

ImageBolo to krátke stretnutie. Veľký Medveď - Maťo (mimochodom náš oblastný vodca) a Tammy prišli urobiť prieskum verejnej skauskej mienky o fungovaní našich košických zborov. Z tretieho oddielu prišiel Johny a Padre, z deviateho Ivka a ja a za 74. zbor Oskar. To bolo celé zloženie.
Čítať ďalej...

ImageBrat Juraj Straka - Ali bol dlhoročným košickým skautom. V čase, keď ešte na Slovensku neboli skautské zbory rozšírené, (ale existovali okresy), bol istý čas aj okresným vodcom (teraz už nie sú ani okresy, ani okresní vodcovia). Náš okres združoval vtedy prvý, druhý, tretí, siedmy a deviaty oddiel.
Čítať ďalej...

Slovenský skauting, 68. zbor Biele vrany Košice

  • Založený: 2000
  • Klubovne: Jesenná 3, Alžbetina 14, Letná 34
  • Určený pre: chlapcov i dievčatá vo veku 8 - 19 rokov
  • E-mail: 68zbor@scouting.sk
  • Facebook

Vodca zboru:


Oddiely:

Oddiel pre dospelých:

  • 5. oddiel priateľov skautingu