Ako sa prihlásiť do tábora?

Táto webová stránka slúži našim členom, ale aj širokej verejnosti, preto sa spôsobom prihlásenia do tábora budeme hlbšie zaoberať.

Čo ak dieťa nie je členom nášho zboru?

Položme si tri otázky:

  • Ktorý dospelý si vezme do stanového tábora v divočine dieťa, ktoré vôbec nepozná?
  • Ktorý rodič zverí svoje dieťa vedúcim, ktorých vôbec nepozná, na tak dlho?
  • Ktoré dieťa by chcelo ísť do tábora s kolektívom, ktorý je celý rok pokope, každý tam každého pozná – a len ono samo bude ako kôl v plote hľadať cestu k ostatným?

Asi je jasné, kam mierime. Naše tábory sú postavené tak, že sa na nich zúčastňujú naši členovia. Vyplýva to aj zo zákona (nie sme cestovná kancelária), ale hlavne z potrieb rodičov, detí a vedúcich. Ak má byť tábor úspešný, kolektív táborníkov musí byť zohratý, musia v ňom už byť vytvorené priateľské väzby a dôvera zo strany rodičov.

Preto ak má dieťa záujem o tábor s nami, bolo by vhodné, aby s nami zažilo ešte pred táborom pár družinoviek v klubovni, pár výletov, aby sa jeho rodičia porozprávali s vedením oddielu, aby si dieťa našlo kamarátov. A ako začať? Pošlite nám e-mailom správu na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodneme si úvodné stretnutie. Tešíme sa na vás.

Naši členovia

Či sa dieťa stalo naším členom už skôr, alebo len na jar pred táborom, treba splniť toto:

Prihlásenie sa do oddielu a registrácia

Prvou podmienkou je teda byť naším členom. Ako sa ním stať, o tom je tento článok. Základ je podať prihlášku do oddielu a zaplatiť registračný poplatok.

Tu je zoznam členov, ktorí už vyplnili prihlášku do oddielu a zaplatili registračný poplatok na rok 2022. Treba zadať meno a heslo.

Podanie prihlášky do tábora (a vyplnenie ďalších tlačív)

Ak je dieťa členom jedného z našich oddielov (3. oddiel skautov, 4. oddiel vĺčat alebo 9. oddiel skautiek), prihlásenie do tábora je jednoduché. Stačí si stiahnuť a vyplniť príslušnú prihlášku a odovzdať ju vypísanú vodcovi oddielu.

Okrem toho si treba vytlačiť príslušné Potvrdenie lekára a Vyhlásenie o bezinfekčnosti, v správny čas ho vyplniť a odovzdať.

Zaplatenie poplatku za tábor

Uhradenie mesačných členských príspevkov

Pred táborom je potrebné mať uhradené všetky podlžnosti na mesačnom členskom príspevku. Viac o tom je v tomto článku - sú tam pokyny na platenie členského a aj prehľady, kto kedy zaplatil a čo ešte musí uhradiť.