ImageKam pozriem, všade dajaký človek. Človek v plesovom oblečení, niečo si hundrajúci. Tak si aj ja hundrem svoje problémy popod nos, keď vtom sa každý niekam vyberie. Idem za nimi. Je mi zima. Aj im. Je mi strašná zima. Aj im.
Čítať ďalej...

Ráno som prišla na stanicu v dobrej nálade, ktorú postupne nahlodávalo zlé počasie a únava. Priznám sa, tajne som dúfala, že to zabalíme a skončíme na obžierke v nejakej klubovni.
Čítať ďalej...

ImageTohto roku sme okupovali úplne nové táborisko, ktoré sa podarilo nájsť po skutočne krkolomných výpravách. Vedľa nás sa usalašili chlapci z tretieho oddielu.

Počasie pre zmenu začalo haprovať už v prvý deň stavby, hneď, ako sme vyložili aviu. Po pár dňoch sa však umúdrilo a takto umúdrené (niekedy až príliš) zostalo až do konca, aj nás zasiahli nepríjemné horúčavy. Stavba zbehla rýchlo, veď tentokrát sa Indy postaral o fakt kvalitné dosky a s nimi to šlo skutočne od ruky.
Čítať ďalej...

ImagePrázdniny sú za nami a školský rok sa na nás sype v nekonečnom prúde domácich úloh a úloh a úloh, ach, panebože, čo to hovorím, veď práve teraz Vám idem povyprávať, čo sa dialo na podujatí, ktoré nás tešilo celé dva týždne, keď ešte prázdniny boli v plnom prúúde!! Áno, viete o čom hovorím (hm, veď je to aj v nadpise dokelu) SKAUTSKÝ TÁBOR 2006. Samozrejme stretli sme sa na žel… nieeeee tentoraz sme sa na miesto činu dostali absolútne spešl dopravou: vlastným prenajatým autobusom!!!! Áno, bol to fascinujúci zážitok.
Čítať ďalej...

ImageCelý náš príbeh sa začal na autobusovej stanici v Košiciach. Šťastné a vysmiate sme sa tešili na Vianoce. Mali sme ísť do Banského, vlastne, tá chata, alebo rodinný dom, či čo to je, sa nachádza zopár kilometrov od Banského. Takže sme mali ísť autobusom do Banského. : Ha-ha - mali. : Lenže keď sme prišli k nášmu autobusu, bolo nám hneď jasné, že tam už nie je veľmi miesto. Takže nám ostala druhá alternatíva - autobusom do Herlian a odtiaľto pešo zopár (4xpár, pričom pár je 2) kilometrov. Nevadííí. Veď nás to predsa neodradí...
Čítať ďalej...

ImageJeden krásny večer sme sa opäť raz zišli na autobusovej stanici. Tentokrát sme si zmysleli nočný pochod. Samozrejme, predchádzal tomu náročný deň (nahrávanie CD), ale my sme všestranné a nie je nijaký problém stráviť celý deň a noc mimo domu. :-) Ale teraz už k pochodu.

Tentoraz sme si vybrali trošku zložitejšiu trasu. Z autobusu sme vystúpili v Košickej Belej a potom sme pokračovali temnou lesnou cestou až k Nemcovej dolke. Tam sme si dali patričnú odmenu v podobe sladkej večere. Ako vždy, kraľovalo heslo Kusni a podaj ďalej. Odtiaľto sme sa vybrali ďalšou lesnou cestou k Vysokému vrchu.
Čítať ďalej...

ImageV sobotu po dvanástej sa začala posledná skúška pred nahrávaním. Ekuovi sa zdalo, že je to dobrý nápad, ale nakoniec sme aj tak svorne skonštatovali, že tú skúšku vlastne potrebuje len on, lebo všetci ostatní - podotýkam a zdôrazňujem GÁDŽOVIA - si pamätajú texty a vedia, v akom poradí to všetko má ísť.

A tak, keďže skúška šla ako po masle, prestávky boli hádam dlhšie ako samotný spev a nakoniec sa to skončilo napoly hromadným odchodom do štúdia v Slovenskom rozhlase. Napoly preto, lebo skautky boli opäť iné. (Btw. ďakujem za solidaritu, fakt sa mi zdalo nesporivé a nehospodárne platiť dvanásť korún kvôli 2 kilometrom.) Tesne pred odchodom sme s Ekuom uzavreli stávku, že prídeme do štúdia načas. Dohoda bola jasná - keď to nestihneme, na najbližší koncert mu prinesieme fľašu slivovice, keď stihneme, na najbližšom koncerte dostaneme čokoládu (s orieškami!!!).
Čítať ďalej...

ImageUž počas prvých chvíľ v autobuse nám bolo jasné, že tento víkend bude naozaj zábavný. Šrobárčania puberťácky blbli, Park mládeže sa príliš neprejavoval a skautky sa bavili ako vždy po svojom.

"Cítim sa tu nejako mimo," hovorí mi Kirké.

"Cítim sa stará," hovorím jej na to.

Pri rozhovore o Kirkinej spolužiačke, ktorá pri písomkách z biofyziky všetkých otravuje, cesta ubehla rýchlo. Zrazu tu bol Kysak a spolu s ním veľký problém - ako to uhrať tak, aby sme mohli byť všetky v jednej izbe? (Bolo nás sedem.) Nakoniec Juháska rozhodla, že hoci sa šibnuté skautky nezapreli a zobrali si spacáky aj do školy v prírode, zem je predsa len studená. Tak sme sa rozdelili na dve nerovnaké polky.
Čítať ďalej...

9. oddiel skautiek Bystré vydry

Vodkyňa oddielu:


Družiny:

Veveričky:

  • schôdzky v pondelok 16:30 - 18:30
  • radkyňa: Paulína Faturová - Ryba

Svište:

  • schôdzky v utorok 16:30 - 18:30
  • radkyňa: Lucia Koštialová - Luna

Ondatry:

  • schôdzky vo štvrtok  16:30 - 18:30
  • radkyňa: Mária Skybová - Kami