Jarný trip

Milé skautky,
pozývame vás na víkendový trip s prespaním v prírode. Dôležité informácie:


- kedy: 12. – 13. 5. 2018
- zraz: v sobotu o 9.00 ráno na železničnej stanici
- návrat: v nedeľu o 14.44 na železničnej stanici
- so sebou: 3,- €, preukaz na vlak aj autobus, spacák, karimatka, baterka, jedlo, voda, pevná rozchodená obuv, oblečenie do dažďa aj do horúčavy, skautská šatka
- strava: vezmite si so sebou dostatok jedla na celé dva dni. Odporúčame pečivo (chlieb, žemľa...) a k nemu potraviny trvanlivého charakteru (paštéta, syr v črievku, sójová nátierka). V sobotu večer budeme opekať, preto si pribaľte aj niečo na opekačku (klobásky, cibuľa, horčica..., kto má čo rád). Tiež je fajn myslieť na nejaké minimalistické pomôcky k opekaniu typu nožík, viečko z ešusu alebo malé denko. Prosím, neberte si so sebou kúpené bagety, obyčajne obsahujú majonézu a iné kazivé veci.
- voda: odporúčané množstvo je 4 litre. To pre každý prípad, keďže nemáme istotu, že cestou narazíme na dôveryhodný prameň. Najvhodnejšia je určite čistá voda (má aj iné použitie ako ochutená, napr. umytie rúk, zubov...), ak už nemôžete bez tej ochutenej vydržať, zvoľte ich kombináciu. Aby každý mal u seba aspoň 2 litre čistej pitnej vody.
- trasa: pohybovať sa budeme v oblasti medzi Poráčom a Olcnavou. Trasu prispôsobíme počasiu a kondícii skautiek, aby to všetky zvládli.
- nocovanie: prespíme v útulni Koliba Dobrého pastiera na Kňazovke. Keď bude dobré počasie, je možné spať aj pod širákom, prípadne sa presunieme niekde bližšie k vode.

Pri balení myslite na to, že všetko, čo si vložíte do batoha, si aj samy budete nosiť. Neberte preto so sebou žiadne zbytočnosti, lebo každý gram sa počíta.

S prianím, aby nám vyšlo dobré počasie, sa na vás tešia

J-A-K

9. oddiel skautiek Bystré vydry

Vodkyňa oddielu:


Družiny:

Veveričky:

  • schôdzky v pondelok 16:30 - 18:30
  • radkyňa: Paulína Faturová - Ryba

Svište:

  • schôdzky v utorok 16:30 - 18:30
  • radkyňa: Lucia Koštialová - Luna

Ondatry:

  • schôdzky vo štvrtok  16:30 - 18:30
  • radkyňa: Mária Skybová - Kami