Renovácia okien

V auguste prebehla v klubovni kompletná renovácia okien, ktorú sme dali robiť externej firme. Okná boli vo veľmi zlom stave, okrem toho, že sa zle otvárali a vačšina mechanizmov nefungovala a bola zalepená farbou, sklá mali narušený tmel i farbu, niektoré dosky boli prehnité a vypučené. Celá renovácia nás stála 1800,- €, máme aj nové sklá a tesnenie. Všetky mechanizmy fungujú. Alternatívou by bolo dať tam nové plastové okná, ale to nám pamiatkari zakázali. Budova je totiž pamiatkovo chránená.

Čítať ďalej...

Tohtoročný tábor sa oproti minulému roku líšil niekoľkými podstatnými rozdielmi. Okrem toho, že sa uskutočnil „po dievčatách“, etapovka sa začala až priamo na tábore, presnejšie cestou do tábora. Prvé dni sme tradične opravovali, okrem perfektnej hrádze, ktorú už počas stavby tábora pomohli Oggymu a Bubuovi postaviť Luigi s Mauglím, Mantinel pridal posilňovňu, premiestnili sme bránu a vyrobili na ňu označenie tábora...
Čítať ďalej...

V piatok o 15.10 sme sa stretli na železničnej stanici. Vlakom sme išli do Ďurkovej. Na zastávke sme vystúpili a išli sme pešo na bývalé táborisko pri Vislanke. Postavili sme stany, potom spravili oheň a navečerali sme sa. Potom sa išlo spať.
Čítať ďalej...

Všetko sa to pre mnohých z nás začalo ešte v dobách, keď terajší členovia ťahali za sebou káčera po dvore. Mali sme tábory, akcie, družinovky, oddielovky a..., vlastne sa nič nezmenilo. Iba obsadenie. No medzi jednu z hlavných funkcií skautingu patrí spoznávanie ľudí. Myslím, že tento jav sa ukázal ako jav istý a pravdivý, čo sme, suma sumárum, mohli zažiť na vlastnej koži prednedávnom. Priateľstvá vznikajú a zanikajú, no tie v našom oddiele iba vznikajú (aspoň ja mám taký pocit).
Čítať ďalej...

Hello, hi, čaw. Ak sa chcete dozvedieť niečo o výprave dvoch vyššie uvedených družín, čítajte ďalej, ak nie, túto časť preskočte. Stretli sme sa jedného pekného sobotňajšieho popoludnia na zastávke pri Jumbe. Smer: Kavečany a Sivec. Mali sme jeden stan pre štyroch a bolo nás šesť. Pýtam sa Ďuriho, či má celtu a on, že: „Kurník, už viem, čo som zabudol!“ Paradá!
Čítať ďalej...

Čaute. Že vraj by sa už dačo patrilo napísať o Vianočnej nádielke. Ta čo už. Bolo to dosť dávno.
V hektickom decembrovom predvianočnom čase sme dostali od Padreho takú nezvyčajnú úlohu, podľa ktorej sme sa mali v čo najhojnejšom počte stretnúť v budove Železníc Slovenskej Republiky (ŽSR), ináč nazývanej Stanica Košice v popoludňajšom čase.
Čítať ďalej...

ImageBubu:

Čaute, čaute,

že by som mal napísať nejaký článok do Delfinka ohľadom tábora. Sem-tam vás pochváliť, ale aj pokarhať. Keď mame začať tým zlým, tak po pravde nie je toho až tak veľa. Jediné, čo ma mrzí, je to, že vládla ponorka a často sme sa nesprávali skautsky. Bolo by sa treba zamyslieť nad princípmi a postupne ich zlepšovať a dolaďovať.

Sprcha je perfektná vec a páči sa mi, že sme vynaliezaví a že vieme si to postaviť z ničoho (z dreva, ktoré nájdeme v lese, však Pasky). No, ale unikla vám jedna vec, že nie sme baby a druhá, že to dosť išlo do programu, až príliš. Viem, že veľakrát ste mali nervy na vedenie, ale musíte uznať, že na to, že sme tam boli iba štyria, tak nám to išlo najlepšie, ako mohlo. Ako po programovej stránke, tak aj po organizačnej.
Čítať ďalej...

3. oddiel skautov Delfíny

 • Založený: 1991
 • Klubovňa: Jesenná 3 (vchod z dvora)
 • Určený pre: chlapcov vo veku 11 - 15 rokov (6. - 9. ročník ZŠ)
 • Facebook - neverejná skupina

Vodca oddielu:


Družiny:

Jastraby:

 • schôdzky v pondelok 16:00 - 18:00
 • radca Ján Fabian - MMF

Medvede:

 • schôdzky v utorok 16:00 - 18:00
 • radca Richard Gavrecký - Maki

Bobry:

 • schôdzky v stredu 16:00 - 18:00
 • radca Andrej Pankuch

Jelene:

 • schôdzky vo štvrtok 16:00 - 18:00
 • radca Vladimír Jacko